Městské koupaliště v Opavě na iDNES.cz

Článek o našem koupališti na iDNES: Koupaliště v Opavě dostalo téměř samé jedničky.

Městské koupaliště v Opavě - sezona 2018

Městské koupaliště v Opavě, které je od roku 1974 zapsáno v seznamu novodobých kulturních památek, bude v letošním roce oficiálně otevřeno již 17. června a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Hlavní budova městského koupaliště v Opavě, které bylo vybudováno a slavnostně otevřeno v roce 1931 dle projektu architekta Otty Reichnera, prošla v roce 2007 náročnou rekonstrukcí, kterou se završila další etapa oživení jedné z nejzajímavějších kulturních památek ve Statutárním městě Opava.

Provozní doba městského koupaliště je za příznivého počasí denně od 9,00 do 19,00 hod.

Základní vstupné je stejné jako v roce minulém, tedy 60,-Kč, dále pak nově nabízíme dětské vstupné za 40,-Kč a odpolední od 16 hodiny.
V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu a to pomocí tepelných čerpadel. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu.

V areálu koupaliště se nachází dráhový minigolf, který lze navštívit za 40,-Kč na okruh. Jelikož jeho provoz není závislý na provozu koupaliště, dráhový minigolf je již otevřen od 20. dubna. Dále mají návštěvníci možnost sportovního vyžití na dvou 2 hřištích pro plážový volejbal, jenž se rovněž nachází v areálu koupaliště. Pro děti jsou k dispozici dětské hřiště a nafukovací skákací hrad, dále skákací KOMBO a skákací trampolínu, pro starší pak, jako již v roce minulém, vodní fotbálek a pro návštěvníky všech věkových hranic zdarma připojení wifi.

Dalším zpestřením bude, v období letních prázdnin a za příznivého počasí, možnost zahrát si minigolf ve večerních hodinách a za osvětlení, tedy v čase od 20 - 22 hodin.
V současné době probíhají na koupališti přípravné údržbové práce, jako je nátěr dna tobogánových bazénků, čištění a desinfekce, příprava travnatých ploch apod., tak aby v den otevření kterým bude 17. červen, bylo vše ke spokojenosti návštěvníků připraveno.

Na webových stránkách opavského koupaliště, na adrese www.koupalisteopava.cz, se občané města a návštěvníci můžou dozvědět veškeré informace týkající se koupaliště, a to od informací obecných, jako je jeho historie, provozovatel, fotogalerie současnosti či minulosti, návštěvní řády, popis nového vstupního systému a co vše koupaliště návštěvníkům nabízí, až po informace aktuální jako například otevírací doba, ceníky vstupného a ostatních služeb, informace o teplotách vzduchu a vody, o konání doprovodných akcí na koupališti až po webovou kameru.

Na těchto stránkách mohou také návštěvníci sdělit své připomínky.

Závěrem bych velice rád, všechny návštěvníky na naše městské koupaliště srdečně pozval.

Ing. Martin Girášek
provozně-technický náměstek

Městské koupaliště v Opavě na TV Stream

Podívejte se na reportáž o našem koupališti na internetové TV Stream: městská plovárna v Opavě

Městské koupaliště v Opavě - sezona 2016

Městské koupaliště v Opavě bude v letošním roce oficiálně otevřeno v neděli 19. června a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Do 19. června budou mít zájemci o plavání možnost navštívit městské lázně, které ukončí provoz zároveň s otevřením letního koupaliště.

Provozní doba městského koupaliště je za příznivého počasí denně od 9,00 do 19,00 hod.

Základní vstupné je stejné jako v roce minulém, tedy 60,-Kč, dále pak vstupné odpolední od 16 hodiny, vstupné dětské, které platí děti od 6 do 15 let ve výši 40,-Kč. Jako novinku pak nabízíme vstupné zvýhodněné se slevou 10% ze základního vstupného a to v případě vstupu na permanentní vstupní kartu.
V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu.

V areálu koupaliště se nachází dráhový minigolf, který lze navštívit za 40,-Kč na okruh. Jelikož jeho provoz není závislý na provozu koupaliště, dráhový minigolf je již otevřen od 29. dubna.

Dále mají návštěvníci možnost sportovního vyžití na dvou 2 hřištích pro plážový volejbal, jenž se rovněž nachází v areálu koupaliště. Pro děti jsou k dispozici dětské hřiště a nafukovací skákací hrad, dále aqua zorbing a skákací trampolínu, pro starší pak, jako již v roce minulém, vodní fotbálek a pro návštěvníky všech věkových hranic zdarma připojení wifi. Nově budeme mít v letošním roce novou atrakci tzv. Skákací kombo, což je kombinace skákací atrakce a klouzačky.

Jako novinku pro letošní rok uvedu pořízení nového vstupního systému, který by měl splňovat požadavky moderního způsobu odbavení a do budoucna propojení s jinými systémy ve městě. Např. návštěvníci, jež si zakoupí permanentní vstupní kartu, což je jakási forma "peněženky" na které budou uloženy určité finanční obnosy, budou moci tuto kartu použít také na vstup do městských lázní.

Na webových stránkách opavského koupaliště, na adrese www.koupalisteoprava.cz, se občané města a návštěvníci můžou dozvědět veškeré informace týkající se koupaliště, a to od informací obecných, jako je jeho historie, provozovatel, fotogalerie současnosti či minulosti, návštěvní řády, popis nového vstupního systému a co vše koupaliště návštěvníkům nabízí, až po informace aktuální jako například otevírací doba, ceníky vstupného a ostatních služeb, informace o teplotách vzduchu a vody, o konání doprovodných akcí na koupališti až po webovou kameru.
Na těchto stránkách mohou také návštěvníci sdělit své připomínky.

Závěrem bych velice rád, všechny návštěvníky na naše městské koupaliště srdečně pozval.

Ing. Martin Girášek - provozně-technický náměstek

Městské koupaliště v Opavě na webu ČT

Podívejte se na video o našem koupališti na webu ČT: městská plovárna v Opavě

 

OBČERSTVENÍ

dětské hřiště

OBČERSTVENÍ

Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěnyve střední části a na koncích podélných křídel hlavní...

 

 

MINIGOLF

minigolf

MINIGOLF

Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot.

 

KOUPALIŠTĚ OPAVA

vodní hladina

 

 

 

Copyright © 2015, Technické služby Opava