Městské koupaliště v Opavě - sezona 2020

Městské koupaliště v Opavě, které je od roku 1974 zapsáno v seznamu novodobých kulturních památek, bude v letošním roce oficiálně otevřeno již 12. června a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Hlavní budova městského koupaliště v Opavě, které bylo vybudováno a slavnostně otevřeno v roce 1931 dle projektu architekta Otto Reichnera, prošla v roce 2007 náročnou rekonstrukcí, kterou se završila další etapa oživení jedné z nejzajímavějších kulturních památek ve Statutárním městě Opava.

Provozní doba městského koupaliště je za příznivého počasí denně od 9,00 do 19,00 hod.

Základní vstupné je stejné jako v roce minulém, tedy 80,-Kč, dále pak nově nabízíme dětské vstupné za 50,-Kč a odpolední od 16 hodiny. Jako novinku jsme pro rodiny s dětmi zavedli i zvýhodněné rodinné vstupné. 
V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu a to pomocí tepelných čerpadel. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou.

V areálu koupaliště se nachází dráhový minigolf, který lze navštívit za 50,-Kč na okruh. Jelikož jeho provoz není závislý na provozu koupaliště, dráhový minigolf je již otevřen od 18. dubna. Dále mají návštěvníci možnost sportovního vyžití na dvou 2 hřištích pro plážový volejbal, jenž se rovněž nachází v areálu koupaliště. Pro děti jsou k dispozici dětské hřiště a pro návštěvníky všech věkových hranic zdarma připojení wifi.

Dalším zpestřením bude, v období letních prázdnin a za příznivého počasí, možnost zahrát si minigolf ve večerních hodinách a za osvětlení, tedy v čase od 20 - 22 hodin.
V současné době probíhají na koupališti přípravné údržbové práce, jako je nátěr dna tobogánových bazénků, čištění a desinfekce, příprava travnatých ploch apod., tak aby v den otevření kterým bude 12. červen, bylo vše ke spokojenosti návštěvníků připraveno.

Na webových stránkách opavského koupaliště, na adrese www.koupalisteopava.cz, se občané města a návštěvníci můžou dozvědět veškeré informace týkající se koupaliště, a to od informací obecných, jako je jeho historie, provozovatel, fotogalerie současnosti či minulosti, návštěvní řády, popis nového vstupního systému a co vše koupaliště návštěvníkům nabízí, až po informace aktuální jako například otevírací doba, ceníky vstupného a ostatních služeb, informace o teplotách vzduchu a vody, o konání doprovodných akcí na koupališti až po webovou kameru.

Na těchto stránkách mohou také návštěvníci sdělit své připomínky.

Závěrem bych velice rád, všechny návštěvníky na naše městské koupaliště srdečně pozval.

Ing. Martin Girášek
provozně-technický náměstek

Média - Region Opavsko

clanek Koupaliste v Regionu Opavsko

Otevíráme koupaliště

Městské koupaliště v Opavě, které je od roku 1974 zapsáno v seznamu novodobých kulturních památek, bude v letošním roce oficiálně otevřeno již 19. června a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Hlavní budova městského koupaliště v Opavě, které bylo vybudováno a slavnostně otevřeno v roce 1931 dle projektu architekta Otty Reichnera, prošla v roce 2007 náročnou rekonstrukcí, kterou se završila další etapa oživení jedné z nejzajímavějších kulturních památek ve Statutárním městě Opava.

Provozní doba městského koupaliště je za příznivého počasí denně od 9,00 do 19,00 hod.

Základní vstupné je stejné jako v roce minulém, tedy 60,-Kč, dále pak nabízíme vstupné zvýhodněné, což je časové na dobu 3 hodin, odpolední od 16 hodiny a nakonec vstupné hromadné. Rovněž dále nabízíme vstupné rodinné, se slevou 10% ze základního vstupného. V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu a to pomocí tepelných čerpadel. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu.

V areálu koupaliště se nachází dráhový minigolf, který lze navštívit za 30,-Kč na okruh. Jelikož jeho provoz není závislý na provozu koupaliště, dráhový minigolf je již otevřen od 24. dubna. Dále mají návštěvníci možnost sportovního vyžití na dvou 2 hřištích pro plážový volejbal, jenž se rovněž nachází v areálu koupaliště. Pro děti jsou k dispozici dětské hřiště a nafukovací skákací hrad, dále aqua zorbing a skákací trampolínu, pro starší pak, jako již v roce minulém, vodní fotbálek a pro návštěvníky všech věkových hranic zdarma připojení wifi.

Jako novinku pro letošní rok chystáme dětský koutek, kam budou mít možnost návštěvníci na chvíli svěřit své ratolesti do péče našich zaměstnankyň, jenž se o ně postarají a rodiče tak budou mít možnost, jít si v klidu např. zaplavat.

Dalším zpestřením bude, v období letních prázdnin a za příznivého počasí, možnost zahrát si minigolf ve večerních hodinách a za osvětlení, tedy v čase od 20 - 22 hodin.

V současné době probíhají na koupališti přípravné údržbové práce, jako je čištění a desinfekce velkého bazénu,  příprava travnatých ploch, napouštění vody do bazénu, tak aby v den otevření, jak jsem již uvedl dne 19. června, bylo vše ke spokojenosti návštěvníků připraveno.

Na webových stránkách opavského koupaliště, na adrese www.koupalisteopava.cz, se občané města a návštěvníci můžou dozvědět veškeré informace týkající se koupaliště, a to od informací obecných, jako je jeho historie, provozovatel, fotogalerie současnosti či minulosti, návštěvní řády, popis vstupního systému a co vše koupaliště návštěvníkům nabízí, až po informace aktuální jako například otevírací doba, ceníky vstupného a ostatních služeb, informace o teplotách vzduchu a vody, o konání doprovodných akcí na koupališti až po webovou kameru.

Na těchto stránkách mohou také návštěvníci sdělit své připomínky.

Závěrem bych velice rád, všechny návštěvníky na naše městské koupaliště srdečně pozval. 

                                                                                              Ing. Martin Girášek

                                                                                              provozně-technický náměstek

                                                                                              Technické služby Opava s.r.o.     

                                                                                              Těšínská 71, Opava

Městské koupaliště v Opavě na iDNES.cz

Článek o našem koupališti na iDNES: Koupaliště v Opavě dostalo téměř samé jedničky.

Městské koupaliště v Opavě na TV Stream

Podívejte se na reportáž o našem koupališti na internetové TV Stream: městská plovárna v Opavě

 

OBČERSTVENÍ

dětské hřiště

OBČERSTVENÍ

Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěnyve střední části a na koncích podélných křídel hlavní...

 

 

MINIGOLF

minigolf

MINIGOLF

Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot.

 

KOUPALIŠTĚ OPAVA

vodní hladina

 

 

 

Copyright © 2015, Technické služby Opava