Jaké atrakce nabízí naše koupaliště?

Dětské brouzdaliště s expresivní sochou vodníka

Pro ty nejmenší, kteří ještě nedosáhnou na dno bazénu je připraveno brouzdaliště, ve kterém se ale rozhodně nudit nebudou. Najdete v něm totiž několik trysek, které stříkají vodu z různých směrů. Pokud budete mít chtít mít dohled na vaše ratolesti, máte možnost si odpočinout na betonových lavicích, které objímají celé brouzdaliště. Jednou z ikon opavského koupaliště je socha vodníka, která je dílem sochaře Josefa Obetha.

Tobogány

Velmi oblíbená a klasická atrakce, která rozhodně nesmí koupališti chybět je tobogán. U nás najdete konkrétně dva 78 m a 67 m dlouhé tobogány, které vás rychle dopraví do jednoho ze dvou menších bazénků.

Vzduchové trampolíny

Vzduchové trampolíny jsou náš nejnovější herní prvek a mezi dětmi je dnes velmi populární. Naše koupaliště nabízí trampolíny dvě, jednu 5x5 m pro menší děti a 16,5x10 m pro ty větší. Vzduchové trampolíny jsou dobrým způsobem jak zlepšit balanc. Věříme, že si vaše děti tuto novou atrakci zamilují.

Dětské mlhoviště

Perfektní způsob jak mohou vaše děti ze sebe vydat veškerou energii a zároveň zůstat stále osvěženy. Malé mlhoviště obsahuje několik malých zabudovaných trampolínek a průlezek na ploše velké 16 m. Mlha se ze zařízení rozptyluje pokaždé po stisknutí tlačítka na železném sloupku. Mlha se poté rozptyluje zhurba 30 sekund. Mlhoviště zvyšuje vlhkost okolí, což se bude v horkých letních dnech rozhodně dětem hodit.

Skákací hrad a skákací kombo

Dalším klasickým, ale neméně zábavným prvkem, který na koupališti máme, je skákací hrad. Tato tradiční atrakce baví napříč generacemi a je perfektní způsob, jak zabavit i ty nejmenší. Kromě již zmíněného hradu u nás najdete i nafukovací kombo. V jeho hlavní části si budou děti moci zaskákat a na pravé straně je čeká skluzavka.

Maxi Člověče, nezlob se

Člověče nezlob se, je jedna z nejtradičnějších her českých domácností. Co se ale tradičnosti rozhodně vymyká, je naše maxi verze této hry. Nadměrné figurky i kostka představují zábavu pro celou rodinu. Figurky i kostka je k zapůjčení na pokladně minigolfu.

Dětské hřiště

Pro ty, kterým se do vody moc nechce, ale chtějí si také například sjet na skluzavce, pohoupat se, nebo vylézt na lezeckou stěnu přijde vhod dětské hřiště se skluzavkami, houpačkami a pískovištěm.

Beach-volejbal a písečná pláž

Protože myslíme i na ty, kteří na vodu moc nejsou, ale přesto si chtějí zasportovat, máme pro vás přichystané dvě beach-volejbalová hřiště. Pokud nemáte svůj vlastní míč, tak nezoufejte. Na pokladně minigolfu vám míč za složení vratné zálohy 100 Kč půjčíme.

Kromě písečné pláže na volejbal nabízíme i pláž pro rekreaci a jiné aktivity. Tu najdete hned za hlavní budovou před vstupem do bazénu.

Slunečné terasy

Pokud si chcete jednoduše odpočinout a opálit se, ale na kaskádách vás ruší okolní hluk, můžete využít slunečních teras, které se nacházejí na střeše historické budovy koupaliště. Na nich vás čekají dřevěná lehátka stylizovaná do doby první republiky, kdy bylo koupaliště otevřeno.

Kondiční plavání

Milujete plavání natolik, že jste schopni si jít zaplavat i v nepříznivém počasí? Máme pro vás dobrou zprávu, neboť koupaliště zůstává otevřené i za těchto podmínek a to v čase od 9  do 16 hodin. Koupaliště bude zavřené, pouze pokud venkovní teplota klesne pod 18 stupňů Celsia.

Plánek koupaliště

koupaliste2017

 

OBČERSTVENÍ

dětské hřiště

OBČERSTVENÍ

Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěnyve střední části a na koncích podélných křídel hlavní...

 

 

MINIGOLF

minigolf

MINIGOLF

Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot.

 

KOUPALIŠTĚ OPAVA

vodní hladina

 

 

 

Copyright © 2015, Technické služby Opava