Provoz koupaliště 2023

Městské koupaliště v Opavě, které je od roku 1974 zapsáno v seznamu novodobých kulturních památek, bude v letošním roce oficiálně otevřeno již 3. června v 9 hodin a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Městské koupaliště v Opavě, které bylo vybudováno a slavnostně otevřeno v roce 1931 dle projektu architekta Otty Reichnera, slaví v letošním roce 90 let trvání. Výročí koupaliště připomene exterierová výstava Do plavek! 90 let městského koupaliště, která bude otevřena přímo v areálu v pondělí 28. června. Připravují se také komentované prohlídky.

Provozní doba městského koupaliště je za příznivého počasí denně od 9 do 19 hod.

Základní jednorázové celodenní vstupné je v letošním roce 120 Kč, pro děti do 15 let 90 Kč. Odpolední vstupné, při vstupu po 16 hodině, činní 70 Kč a pro děti do let 60 Kč. Rovněž nabízíme, tak jako v loňském roce, celodenní či odpolední zvýhodněné rodinné vstupné.

V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu a to pomocí tepelných čerpadel. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu.

V areálu koupaliště se nachází dráhový minigolf, který lze navštívit za 60 Kč na okruh. Jelikož jeho provoz není závislý na provozu koupaliště, dráhový minigolf je otevřen od 12. května. Dále mají návštěvníci možnost sportovního vyžití na dvou 2 hřištích pro plážový volejbal, jenž se rovněž nachází v areálu koupaliště. Pro děti jsou k dispozici dětské hřiště a nafukovací skákací hrad, dále skákací KOMBO a skákací trampolínu a pro návštěvníky všech věkových hranic zdarma připojení wifi.

Na webových stránkách opavského koupaliště, na adrese www.koupalisteopava.cz, se občané města a návštěvníci můžou dozvědět veškeré informace týkající se koupaliště, a to od informací obecných, jako je jeho historie, provozovatel, fotogalerie současnosti či minulosti, návštěvní řády, popis nového vstupního systému a co vše koupaliště návštěvníkům nabízí, až po informace aktuální jako například otevírací doba, ceníky vstupného a ostatních služeb, informace o teplotách vzduchu a vody, o konání doprovodných akcí na koupališti až po webovou kameru.

Na těchto stránkách mohou také návštěvníci sdělit své připomínky.

Závěrem si Vás dovolujeme na Městské koupaliště v Opavě pozvat a předem se omlouváme za případné komplikace, které nemůžeme ovlivnit, protože provoz koupaliště bude nastaven podle případných aktuálních hygienických opatření.

 

 

 

OBČERSTVENÍ

dětské hřiště

OBČERSTVENÍ

Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěnyve střední části a na koncích podélných křídel hlavní...

 

 

MINIGOLF

minigolf

MINIGOLF

Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot.

 

KOUPALIŠTĚ OPAVA

vodní hladina

 

 

 

Copyright © 2015, Technické služby Opava